Upíř deníky - Knihy

19. července 2010 v 10:32 | Anduskaandy |  The Vampire Diaries - Knihy

Probuzení / The Awakening (1991)

Elena je krásná, všemi oblíbená středoškolačka, kterou by chtěli všichni kluci, a všechny holky chtějí být jako ona. A Elena je zvyklá dostat vše, co si umane. Když se na škole objeví hezký a záhadný Stefan, je rozhodnutá ho dostat nebo umřít. Stefan však skrývá nebezpečné tajemství.
V době italské renesance se on a jeho bratr Damon zamilovali do mladé a krásné upírky Katherine. Ačkoli Katherine měla v sobě dostatek lásky pro oba bratry, každý ji chtěl jen pro sebe. Při vzájemném souboji oba zahynuli a probrali se jako nesmrtelní upíři se zlomenými srdci a neutuchající vzájemnou nenávistí.
O staletí později jsou Damon a Stefan hnáni osudem do městečka Fell's Church ve Virginii a historie se opakuje. Znovu jsou oba přitahování ke stejné dívce - Eleně, která je Katherine neskutečně podobná.
Zatímco Elena vymýšlí, jak získat Stefana, v městečku se množí záhadné vraždy. Fell's Church je magnetické pole pro zlo. A temný les, starý hřbitov a zřícenina starého kostela nejsou jediná místa, kde můžete přijít o život.
Souboj / The Struggle (1991)

Elena si brzy uvědomuje, že mnohem nebezpečnější, než být zamilovaná do upíra, je, když po ní touží upíři dva. Zatímco Stefan se snaží potlačit svou instinktivní žízeň, Damon se vytrvale snaží získat Elenino srdce.
Stefan zmizel a Elenu sžírá strach. Žádá o pomoc toho, koho by nejradši nikdy nepotkala, Damona. S pomocí svých přátel nakonec nachází Stefana ve stavu blízko smrti a zachraňuje ho svou krví. Nedobrovolně si taky vymění krev s Damonem a je tak svázána s oběma bratry. Napětí ve vyprávění stoupá až k šokujícímu konci.
Elenino chování se výrazně mění, už není tou obletovanou populární dívkou, není tak sebestředná a sobecká, více se stará o svou rodinu a kamarády. Pro svou lásku ke Stefanovi je ochotna obětovat vše.


Zášť / The Fury (1991)

Elena se probouzí jako upírka. Patří teď Damonovi. Zatímco ji lidé v městečku oplakávají jako mrtvou, ona v noci loví v temném lese. Elena si vzpomíná na svou lásku ke Stefanovi a městečko čelí dalšímu zlu.
Zlu starému, mrazivému a nelidskému. Zlu schopnému obrátit všechny psy ve městě proti svým majitelům. Zlu schopnému si podrobit a kontrolovat přírodní živly silou vlastní vůle. A tohle Zlo je zaměřeno na Damona, Stefana a obzvláště Elenu. Teď je to jen na těchto třech upírech a Eleniných kamarádech, aby zastavili sílu, která je připravena zničit Fell's Church a jeho obyvatele.
Vrací se mocný nepřítel z Damonovy a Stefanovy minulosti. Tohle je poslední bitva, a jediný způsob jak ji vyhrát, je obětování Eleny.


Temné shledání / Dark Reunion (1992)

Příběh se odehrává půl roku po Elenině smrti, a je téměř celý vyprávěn z pohledu Bonnie. Bonnie je schopna působit jako médium a má sny o Eleně na Onom světě, sny čím dál tím víc děsivější. Městečko čelí dalšímu nepříteli, který zabíjí mladé dívky.
Eleniní kamarádi proto povolají na pomoc Stefana, který se vrací zpět do městečka i s Damonem. Ale na čí straně Damon je? A podaří se jim porazit zlo, které je mnohem starší, než bylo to předchozí?
Stefan nechce, aby Eleniní přátelé čelili tomuto zlu spolu s ním. Oni jsou však rozhodnuti mu pomoci, a tak mu nabízejí svou krev, aby byl v bitvě silnější. A když už se zdá, že nepřítele neporazí a Stefan je na pokraji smrti, podaří se Bonnie povolat pomoc, kterou nikdo nečekal.
Upíři, čarodějky, duchové a vlkodlaci - vše v jedné knize.


The Return: Nightfall (2009)

Když se Elena obětovala pro dva upíry, kteří ji milují, ocitla se na Onom světě. Ale jen do té doby, než ji nadpřirozené síly povolaly zpět na Zem.
Teď už není pouhý člověk. Má sílu a nadání, které ji byly uděleny v posmrtném životě. Její krev má unikátní sílu, která ji dělá neodolatelnou pro všechny upíry.
Stefan chce najít způsob, jak udržet Elenu v bezpečí, aby spolu mohli žít. Damon, ovládaný neukojitelnou touhou po moci, chce Elenu pro sebe. Když je Stefan vylákán z městečka, Damon se ujímá své šance přesvědčit Elenu, že on je ten bratr, se kterým má strávit život.
A na městečko znovu upadá temnota a Damon, který byl vždy lovcem, se stává lovnou kořistí zlomyslného tvora, který ho ovládá svou vůlí, a který netouží jen po Elenině krvi, ale po její smrti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama